שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

חדל קשקשת: אובר מאפשרת לנוסעים להשתיק את הנהג

אובר שדרגה את שירותי הפרמיום שלה בארצות הברית עם האפשרות להודיע מראש לנהג שלא ישוחח עם הנוסעים במהלך הנסיעה. נוסעים יוכלו גם לקבוע מראש את טמפרטורת מיזוג האוויר

כמה כבר אפשר לשבת במושב האחורי של מונית ולהתווכח עם הנהג אודות המצב המשפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל דמוקרטיה? לפעמים כל מה שבא לנו בחיים היותר-מדי-מהירים שלנו זה פשוט כמה רגעים של שקט. הבעיה היא שלא מעט נוסעים פשוט מתביישים לבקש מהנהג להתרכז בנהיגה, להגביר את הרדיו, ולתת למחשבות שלהם טיפת מנוחה.

ענקית הנסיעות המשותפת 'אובר' הכריזה לאחרונה על אפשרות לטיפול בבעי הזאת, אם כי אפשר לראות בכך גם הוכחה לפיה רבים מאיתנו הפכו למנוכרים ושונאי אדם בעידן הדיגיטלי. לפי הודעת אובר בבלוג שלה – משתמשים בשירותים היוקרתיים יותר של אובר – Uber Black ו-Uber Black SUV – יוכלו לבחור באפליקציה שלהם מצב של נסיעה שקטה, ולהבטיח לעצמם כמה דקות של מנוחה. לחילופין הם יוכלו להשאיר את השדה ללא בחירה, או לבחור דווקא במצב ״שמח לפטפט״.

Uber Black מיועדת לנוסעים שמוכנים לשלם יותר כסף תמורת נסיעה בכלי רכב יוקרתיים שנהוגים בידי נהגים מקצועיים, ואילו שירות Uber Black SUV מציע את אותם תנאים אבל עם רכב עם מספר מקומות גדול יותר. בהשקת פונקציית "המצב השקט" ייתכן שאובר מבקשת לפתות לקוחות לעבור לשירות היוקרתי והיקר יותר כדי להגדיל את ההכנסה שלה.

 

האפשרויות החדשות בשירות הפרימיום של אובר (צילום מסך)

 

בהודעתה של החברה בבלוג שלה היא הכריזה גם על מספר תוספות לשירותי הפרמיום שלה, למשל האפשרות של נוסעים ליידע מראש את הנהג שהם מגיעים עם כבודה, ולבקש ממנו לעזור להם עם העמסתה. בנוסף, נוסעים יכולים גם להודיע לנהג מראש לאיזו טמפרטורה הם מעדיפים שהוא יכוון את מיזוג האוויר. נכון להיום זמינים השירותים האלה רק לנוסעי אובר בארצות הברית.

שדרוג התנאים כולל גם הארכה של זמן ההמתנה של הנהג (עד לרגע שבו הוא רשאי לבטל נסיעה); שירות לקוחות טלפוני אקסקלוסיבי ושדרוג של צי הרכב. ״המשתמשים בשירותי הפרמיום של החברה אמרו לנו שהם רוצים שירות איכותי ונוחות מקסימלית״, נכתב בהודעה שהוציאה חברת הנסיעות בבלוג שלה. ״לכן, החלטנו לשדרג את הפיצ׳רים שלנו ולפגוש בצפיות של המשתמשים. בין אם אתה נוסע לפגישה חשובה במסגרת העבודה או לדייט משמעותי – אנחנו מצעים כעת מגוון של כלים כדי להפוך את הנסיעה לאישית יותר״.