שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

כנס אקומושן השביעי נפתח: עכשיו!

עשרה פאנלים, תשע הרצאות ושתי שיחות "אחד על אחד" בנושאי תחבורה חכמה ופיתוחים בתחום האוטומוטיב, וזה רק על הבמה המרכזית ביום האירוע המרכזי של הכנס. המפגש השביעי של קהילת 'אקומושן' הוא הגדוש והמעניין ביותר שהיה עד כה בישראל, וכל זה מתקיים ממש כרגע
AUDI

 

האירוע המרכזי השביעי של קהילת אקומושן הישראלית נפתח היום (ב') בסדרת אירועים סגורים למוזמנים, ויגיע לשיאו מחר (ג') ב'אקספו תל אביב' (הידוע כ"גני התערוכה") בנוכחות כ-4,000 אורחים, מהם כ-1,000 אורחים מחו"ל ובהם כמה מבכירי תעשיית הרכב העולמית. 'אקומושן' – מיזם שמהווה זירת מפגש לאוטוטק הישראלי בכלל, ולתעשיית התחבורה החכמה בפרט, נפרש כמעט על פני כל שבוע העבודה (המקוצר) הנוכחי, עם אירועים ומפגשים שונים מהיום ועד ליום חמישי.

 

 

על חשיבותו העצומה של אקומושן מעידים השנה גם מספרם הגדול של משתתפים ואורחים וגם רמת הבכירות שלהם: כ-130 חברות סטארט-אפ מישראל ומן העולם,  עשרות חברות מבוססות מישראל ומחו"ל, בכירי תעשיית הרכב ובראשם יו"ר חברת פורד האמריקנית, ביל פורד, וגם מי שהיה עד לפני כמה שנים המנכ"ל שלו – מארק פילדס, אשר מגיע לכאן הפעם על תקן של יועץ, ועוד ועוד. כפי שהורגלנו בכנסים האחרונים, במהלך יום האירוע המרכזי יפעלו במקביל שתי במות שעליהן יינשאו נאומים ויתקיימו פאנלים בנושאים שונים, ובמקביל יתקיימו תצוגות סטטיות כמו גם הדגמות דינמיות ופרזנטציות של טכנולוגיה.

המוטיב המרכזי של אקומושן 2019 תואם מאד את מה שקורה ברגעים אלה ממש בתעשיית הרכב והתחבורה החכמה העולמית וכותרתו: "נקודת מפנה".

פתיחת הדלתות של האירוע המרכזי, ביום ג', מתוזמנת ל-0800, ובשעה 0900 ייפתח המושב הראשון על הבמה המרכזית עם ברכות של מנכ"לית אקומושן – אורלי דהן, יו"ר מינהלת תחליפי דלקים – ד"ר ענת בונשטיין, מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, מאיר ארנון – חבר מועצת המנהלים של מרכז החדשנות ויו"ר המושב המרכזי של אקומושן, ובסיכומו יציג בועז ממו, ממייסדי אקומושן והמנכ"ל הראשון של היוזמה הזאת, את משתתפי הכנס.

מכאן, ועד לנעילת היום הראשון בשעה שש בערב, יתקיימו על הבמה המרכזית של הכנס עשרה פאנלים בנושאים שונים, תשע הרצאות – חלקן מאד מעניינות, ושתי שיחות "אחד על אחד" אשר במקרה או לא במקרה הם עם אנשי פורד בהווה ובעבר. האירוע הבולט והמעניין ביותר של היום יתקיים כבר בראשיתו, בין 10:10 ל-10:30, כאשר על הבימה המרכזית תראיין/תשוחח דנה וייס, הפרשנית הפוליטית של ערוץ 12 עם ביל פורד, יו"ר חברת פורד.

 

ביל פורד, יו"ר פורד

 

לאחר מכן, בין 1030 ל-1045, ירצה בוריס שולקין – סגן נשיא למחקר ופיתוח בחברת מאגנה, הרצאה שכותרתה "גישת אבני היסוד לנקודת המפנה", ובין 1045 ל-1115  יתכנס על הבמה פאנל בנושא "בראיה קדימה – מה הם הפערים (בדרך אל) ראייה ממוחשבת (או, בלשון הכנס "עיניים ממוחשבות"). פאנל זה יונחה על-ידי רוג'ר לאנסטוט, מנהל קישוריות אוטומוטיבית בחברת "סטראטג'י אנליטיקס", וישתתפו בו קובי מרנקו, מנכ"ל 'ארבה', בנג'מין סלצמן, מנהל פיתוח מוצר  מתקדם, בחברת מאגנה, ויאן פודקאמיאן, מנהל פיתוח עסקי של חברת ' ואייר אימג'ינג'.

לוח הזמנים המפורט של כנס אקומושן השביעי

ד"ר גונאר ארמברכט, מנהל המחקר והפיתוח האוטומוטיבי בחברת רוזנברגר, ירצה בין 1115 ל-1130 בנושא כבלים (ומן הסתם גם חיבורי חשמל ותקשורת) בעתיד התחבורה, ואחריו – בין 1130 ל-1145 ירצה אנטון סלסרב – מנהל מחלקת ההנדסה בחברת 'יאנדקס' שמפעילה שירותי נסיעה משתפת אודות "פרישת מוניות רובוטיות ברחבי העולם".

את הפאנל השני, בנושא "חידושי תחבורה מתקדמת ייצרו ערים ברות קימא, מכילות ומשגשגות", ינחה סקוט קרויין, המנהל והמוביל של מחלקת התחבורה החכמה בחברת הייעוץ הבינלאומית 'דלוייט', וישתתפו בו מיכאלה אבארי, מנהלת תחבורה חכמה ואוטונומית בפורום הכלכלי העולמי, ד"ר עמי אפלבאום – המדען הראשי ויו"ר מועצת המנהלים של רשות החדשנות הישראלית, וניר ארז – מנכ"ל ומייסד שותף של חברת 'מוביט'.

דניאל בראל, מנכ"ל 'סופטוויל' הישראלית, ירצה בין 1215 ל-1230 אודות החידושים האחרונים שהחברה שאותה הוא מנהל הציגה, ובשעה 1230 ייפתח הפאנל השלישי בנושא "קישוריות ומידע כבסיס לניידות", שאותו ינחה יניב אהרונוביץ' – שותף בחברת תדמור לוי ושות'. בפאנל זה ישתתפו ד"ר דומיניק פרקמן – מנהלת הטכנולוגיה העולמית והחדשנות בחברת TE קונקטיביטי, דרור ירושלמי, מנכ"ל חברת ואלנס, פייר קוטל, מנהל רשתות ופתרונות טלקום בחברת אלסטום, ד"ר קרולין באדר, מנהלת פיתוח עסקים ואסטרטגיה בכירה בחברת קונטיננטל, ואנדרה ואנר, מנהל התפעול הראשי של חטיבת הפיתוח והדיגיטל של סקודה הצ'כית.

אחד הפאנלים המעניינים והאקטואליים ביותר בכנס אקומושן, "המירוץ אל הרכב החשמלי", יונחה בין השעות 1300 ל-1330 על ידי ברנו סיפיאנו, מנהל בחברת הייעוץ Squire Patton Boggs, ויישבו בו דומיניק הוד מ'דרייק פרטנרס', מורן פרייס, מנכ"לית IRP סיסטמס, טל ברין – מנהל זרוע ההשקעו בחדשנות אוטומוטיב של צ'מפיון מוטורס, יוטה ווינטר – מנהלת חוויית הלקוח ברכב חשמלי בג'נרל מוטורס, ודניאל צוקר – ראש מחלקת היישום בשוק המקומי של המינהלת לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה.

מבין מספר הרצאות ופאנלים מעניינים במחצית השנייה של היום כדאי לרשום ביומן את השיחה שיקיים מארק פילדס, לשעבר מנכ"ל פורד וכיום יועץ בכיר בחברת TPG גלובל, עם מאיר ארנון, דירקטור ברשות החדשנות הישראלית (לשעבר "המדען הראשי") – וזה יקרה החל בשעה 1400.

אתגרי סטארט-אפ

 

בזירת הסטארט אפ יוצגו במהלך היום מספר תחרויות ואתגרים של חברות גדולות וחשובות, למשל Nvidia שנכנסה לאחרונה במלוא העוצמה לתחום האוטונומיה והאוטומוטיב בכלל, ושל חברת הנפט האדירה BP שמחפשת כעת נתיבים חדשים בעולם התחבורה. כמיטב מתכונת אקומושן תהיה למספר סטארט אפים אפשרות להציג את עצמם במהלך היום בכלל, ובפרט ב"שעת הפיצ'ים" שתיערך בין חמש דקות לשלוש לחמש דקות לארבע, ובמהלכה יהיו לכל אחד מ-16 סטארט אפים 3 דקות להציג את עצמו ואת התוכניות שלו.

 

 

ובחזרה לזירה המרכזית, שם, בין 1730 ל-1800 יחתום את היום הארוך והגדוש הזה פאנל בהנחייתה של אורלי דהן, מנכ"לית אקומושן, אשר עוסק באחד הנושאים הקריטיים ביותר להתקדמות מהירה, חלקה ונטולת מכשולים (או לגמרי להיפך) של חברות ופיתוחים בתחום התחבור החכמה: "העמקת היחסים בין חברות סטארט אפ לבין עיריות ושלטון מקומי, ומן הסתם גם עם הרגולטורים באופן כללי. גם בפאנל אחרון זה ישתתפו אורחים מרשימים ביותר, בהם סטפני ווקס – מנכ"לית 'קונקט' – שלוחת החדשנות האוטומוטיבית של קבוצת פולקסווגן, חביאר ביילארד מחברת ואלאו, נורי גולן מחברת ליר, ואייל מאייר משלוחת החדשנות של מרצדס בישראל.

לא מיותר להזכיר שאירועי אקומושן מתחילים, למעשה, היום (ב') עם חנוכתם הרשמית של שלוחות החדשנות הישראליות של חברות הארמן בהוד השרון ורנו-ניסאן-מיצובישי בקרית עתידים, וכן מפגשים למוזמנים שייערכו בשטח ה'אקספו' החל ב-1400 ("עסקים לעסקים") ובין 1800 ל-2030 (קוקטייל פתיחת הארוע).

 

 

צילומים: יח"צ, אקספו תל-אביב, אסף קליגר

טיגואן