שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin

האם כבר בשנה הבאה יהיו מוניות אוטונומיות בישראל?

אינטל ומובילאיי הכריזו שכבר בשנה הבאה הן יפעילו פיילוט של מוניות אוטונומיות בישראל. מנכ״ל אינטל: ״התקדמות הטכנולוגיה של מובילאיי - מרשימה״

כבר במהלך השנה תפעיל מובילאיי בישראל פיילוט של מוניות אוטונומיות. כך מבטיחים אנשי אינטל, אשר רכשה את מובילאיי בשנת 2017, לסוכנות הידיעות ״בלומברג״. הדברים נאמרו במקביל לביקור של מנכ״ל אינטל בוב סוואן בירושלים, שם ממוקם מטה מובילאיי.

 

 

במסגרת הביקור סוואן נסע ברכב של החברה ברחובות ירושלים כאשר הרכב בו נסע תפקד עצמונית גם על כבישים עירוניים הומים שבהם הולכי רגל חוצים את הכביש, תנועה דו-נתיבית, ומעגלי תנועה. ״זאת הייתה הפעם השלישית שלי ברכב אוטונומי״, הוא סיפר בראיון לסוכנות הידיעות. ״הדבר המרשים ביותר היה לראות את ההתקדמות שעברה הטכנולוגיה, בהשוואה לפעמים הקודמות שעליתי על רכב אוטונומי בשנתיים האחרונות״.

עוד הוסיף סוואן כי לאחר השלמת פיילוט השירות בישראל, החברה תרחיב אותו למדינות נוספות, וזאת בהתאם לתוצאות. עם זאת, כאשר נשאל האם תוך חמש שנים נראה על הכבישים הציבוריים בעולם מספר גבוה של מכוניות אוטונומיות הוא הסתפק במשפט הלא מחייב הבא: ״אני מעודד", הוא אמר, "בשל ההתנסות האחרונה שלי יותר משהייתי לפני מספר שנים״.

 

 

במהלך ביקורו בישראל הכריז סוואן שאינטל תפתח אצלנו "מאיץ סטארט-אפים" אשר יתמקד בפיתוחי אינטליגנציה מלאכותית ובנהיגה אוטונומית. התוכנית תארך 20 שבועות, ובכל סיבוב שלה יתקבלו אליה 15 חברות שעוסקות בתחומי החומרה, התוכנה והשירותים. התוכנית תיקרא ״Ignite״ (הצתה, להצית, להניע). באינטל אף אמרו שהם מתכננים להרחיב את תוכנית המאיצים בתחומי האוטונומיה גם למדינות נוספות. ״התוכנית היא חלק מאסטרטגיה לתת פירוש חדש למה שאנחנו אומרים כשאנחנו אומרים ׳להניע את העולם׳״, הוא ציין. ״בעתיד כזה יש למחשבים תרומה מרכזית לאיכות החיים״

באינטל הודיעו באוקטובר האחרון שהם עובדים יחד עם פולקסווגן וכם יבואנית פולקסווגן לישראל – חברת צ׳מפיון מוטורס – על הקמת שירות מוניות אוטונומיות מסחרי. לפי הערכות, בחברות ישלימו את כתיבת התוכנה לשירות זה עד לסוף השנה הנוכחית. מובילאיי נחשבת לאחת החלוצות העולמיות בתחום היישום של ראייה ממוחשבת לכלי רכב, וכיום, כחלק מ'אינטל', היא אחת מבין המובילות העולמיות בנהיגה אוטונומיות. 'מובילאיי' נרכשה על ידי אינטל לפני כשנתיים תמורת כ-15 מיליארד דולרים, ולדברי בכירים בחברה העובדה שכלי רכב רבים בישראל צוידו במכשור ההתרעות שלה, נתנה לה יתרון משמעותי לעומת מתחרותיה בעולם.